הבעיה מתחילה בנו ונגמרת בנו

ממזרח עד מערב, אירופה כבר נמצאת בעיצומו של גל קורונה חמישי גורף שהוא הגדול ביותר שהיה, והוא עוד ממשיך לטפס ולעלות כל יום. עתיד העולם הנראה באופק לא חלק, לא רך, לא ורוד. מתברר שלא עברנו את המגפה והיא עוד תחזור אלינו בצורה רחבה וגרועה יותר משהייתה.

גם לישראל היא עלולה לחזור בצורה זו או אחרת, כי היא עוד לא סיימה את השיעור שהיא באה ללמד אותנו, לא הפקנו ממנה מוסר השכל, אפס תוצאות נרשמו בנו ממנה. נשארנו כשהיינו טרום הקורונה.

אתם מזהים שאנשים השתנו? אני לא מזהה בכלל. שוב עומדים בתורים לטיסות, לקניות, למסעדות. המחירים זינקו חזרה. גם הממשלות לא השתנו, הן לרגע לא הפסיקו להילחם על כיסאות ולחשב איך להרוג אחד את השני במסגרת החוק. שום דבר לא קרה, ולמה? כי אם הבן אדם נשאר אותו בן אדם, התוצאה מהמגפה היא אפסית.

את השינויים בעולם אני מודד לפי השינוי באדם. זה השינוי היחיד שצריך לקרות בעולם, כי אנחנו החלק היחיד בו שלא מושלם. וכל עוד הקורונה לא הובילה לשינוי באדם או בחברה, אז כל מה שעבר עלינו – לרבות המיליונים שמתו והמיליונים שבזבזנו על מערכת הבריאות – עבר לחינם. הורידו מאיתנו קצת שומן, וזהו.

בטח תגידו, אנשים פיתחו רגישות לאורח חייהם, חלקם גילו שנוח יותר לעבוד מהבית וחשוב לבלות בחיק המשפחה. יש גם מי שהתחילו לשאול שאלות משמעותיות על החיים. אבל השינוי מזערי. אם תיכנסו לבית חולים ותדברו עם החולים שלרגע הרגישו שיש סוף לחיים, תראו שגם הם מדברים אחרת. זה לא באמת שינוי, כי מחר הם יבריאו, יחזרו לשגרה ותוך זמן קצר ישכחו את המחשבות הגבוהות יותר, אלו שמסתכלות על החיים ממבט-על.

שינויים שמוטמעים באדם ונעשים חלק מהמחשבה והרגש שלו יכולים להתהוות בתנאי שנוצרת באדם התמצאות בסיסית: איפה מתחילה הבעיה של העולם ואיפה היא מסתיימת.

הבעיה מתחילה באדם, או ליתר דיוק ביחסים שבין בני האדם, יחסים של ניצול ושעבוד, אדישות וזלזול. היחסים האלו הם תוצאה של אגואיזם שנמצא באופן טבעי ובריא בכל אדם. הבעיה נוצרה כאשר אִפשרנו לאגו לגדול כך שעכשיו הוא שולט בנו לגמרי ומחריב אותנו ואת העולם.

הבעיה תיגמר כאשר נכיר ברע ובהרס שהאגו מחולל בנו, בחברה ובסביבה. אז נתחיל לשים לו גבולות, לצמצם ולבלום אותו. ואחרי שנסור מהרע, נחפש לחזור למוטב ולעשות טוב; להפעיל כוח אחר שנשכח וטמון ביחסים בין בני האדם – כוח חיובי של חיבה ונתינה, של ערבות והשפעה – הכוח העליון.

הכוח העליון יכול להיות מופק אך ורק כאשר עם ישראל מתחבר בתוכו מעל כל הצרות שמעולל האגואיזם. ולמה ישראל? כי בכל איש מישראל יש נקודה פנימית בלב, רצון רוחני רדום שירש עוד מימי אברהם אבינו בממלכת בבל, עת נוסד עם ישראל.

היום הקורונה פוגעת בנו באופן ישיר כדי לעורר אותנו לאותו חיבור נדרש שבכוחנו לבצע, או שהיא מאותתת לנו מרחוק, באופן עקיף, דרך משבר הקורונה באירופה או דרך כל משבר עולמי אחר. כרגע הקורונה פוגעת ומכה בנו בגלים, מאפשרת לנו לממש את הבחירה החופשית שלנו – להעדיף להתקשר זה לזה באהבת אחים וכך לעורר את הכוח החיובי של הטבע, או להתחבר מלחצים ואיומים, ביטחוניים או בריאותיים, ומכורח הנסיבות להתחבר.

אין צורך לתת לגל להתעצם ולשטוף המונים איתו, אנחנו מסוגלים כבר עכשיו לעשות מאמץ ולהתחבר, ולגרום לשינוי גלובלי. במבט ראשון נראה שאנחנו קטנים וחלשים לעומת מגפה כלל-עולמית, אבל יש בידינו שיטה לחיבור מעל הסכסוכים, אמצעי להתקשרות בחיבה ואהבה – יש בידינו את חכמת הקבלה.

אהבת? שתפו

השאר תגובה

עוד בנושא

גם למייל שלך
מגיע תוכן
משמעותי

רוצה להכין את עצמך לעולם של מחר?

אז הכנו עבורך המון תכנים וסרטונים, כתבות ושיחות, שיעזרו לך לעשות סדר בבלגן.
והכול בחינם, מן הסתם ;-)
כל מה שצריך הוא להזין פרטים:


תנאי השימוש
x
בהתאם לסעיף 30א. לחוק התקשרות (בזק ושירותים תשמ"א-1982) אני מאשר בזה את הסכמתי לקבל מכם דברי פרסומת בכתב או בע"פ לכתובת המייל שלי

תודה על הרישום
נתראה בתיבת הדואר שלך!