שתי דרכים לנצח את הקורונה: דרך ארוכה ודרך קצרה

למדינת ישראל ולמגפת הקורונה יש מערכת יחסים מטלטלת, פעם למעלה פעם למטה. בסגר הראשון הצלחנו להוריד את התחלואה יותר מכולם, אבל כשהסתיים הסגר וכולם יצאו לחגוג ולבלות, נפלנו מגג גבוה לבור עמוק. גם כשהגיעו החיסונים היינו הראשונים להתחסן ולבלום את המגפה, ואז הגיע זן הדלתא וירדנו למקום האחרון בעולם ביחס לאוכלוסייה.

מלכתחילה הגישה של "לנצח את המגפה" היא טעות. הקורונה לא הגיעה אל חיינו כדי שננצח אותה, אנחנו גם לא יכולים, בטח לא באמצעים שבהם אנחנו מנסים. ככל שעובר הזמן אנחנו רואים שזה כך. לכן אם אנחנו מתכוונים למחוק את המגפה, להעלים אותה כדי שנחזור לחיים הישנים שלנו, זה לא יקרה.

הטבע לא יירגע. אם צריך הוא יטלטל אותנו מעלה-מטה על גבי גל חמישי, שישי, ואפילו עשירי. הטבע ינענע אותנו וילחץ עלינו עד שנבין שהוא השולט ולא אנחנו. עד שנרחיב אופקים לראות שאנחנו חלק ממערכת אינטגרלית שפועלת בשיטתיות, בעקביות, חותרת בדרכה לעבר מטרה ברורה: יצירת התקשרות חדשה ונכונה בין בני האדם בהתאם לחוקי הטבע.

יש שתי דרכים למטרה הזאת: דרך קצרה ודרך ארוכה. כרגע אנחנו פוסעים בדרך הארוכה – חוטפים מכות וחווים משברים, מנסים לחמוק כך או להמציא אחרת, נלחמים ללא תוצאה, ולבסוף מחכימים בדרך איטית ומייסרת. עם כל גל אנחנו למדים בהדרגה שיש חוקים גדולים מאיתנו, התנהלות גלובלית של מערכת שאינה בשליטתנו, וכל מה שנדרש מאיתנו הוא להיכנע ולהתאים אליה ואל חוקיה.

הדרך הקצרה יצירתית יותר. היא מראש מניחה שכל הגלים מגיעים מהטבע, משתלשלים מהכוח העליון ופועלים לטובה. הווירוסים הם לא רעים ולא טובים, הם חלק מכוחות הטבע שפועלים עלינו, ואם אנחנו יודעים להשתמש בהם נכון, אנחנו מתפתחים בעזרתם. ואם לא, אז הם מצטברים לגל עכור ששוטף אותנו בדרכו.

טעות לנסות להיפטר מהמגפה. הגישה הנכונה היא לראות בגלים עזר כנגדנו – לדעת להיעזר בהם ולהגיע למצב שבו נתקרב זה לזה על פניהם. אם ברמה אנושית נקיים בינינו את חוקי מערכת הטבע, נתחיל להתייחס זה לזה בידידות והתחשבות, נלמד להתחבר בדומה לשאר חלקי הטבע, אז נגרום גם לווירוסים שבנו ובינינו להתקשר בצורה חיובית דומה. כך ננצח את המגפה.

ולמה? כי האדם הוא הרמה הגבוהה בטבע – מעל החי, הצומח והדומם, ולכן כל מאמץ קל שבקלים להתחבר בינינו מחלחל לכל הרבדים שבטבע. המתח העצום שהיה קודם יתגלה כתשתית אדירה, מעשירה ומפרה. כך נראה באיום הזדמנות לחיות בידידות עם המגפה. דרך להתפתח ולהתקדם. כי כשהנפש בריאה – הגוף בריא, וכשהגוף בריא – החברה בריאה, וכך במעגלי בריאות הולכים ומתרחבים עד לשיקום מלא של הטבע, עד לחיים ללא מועקות והגבלות.

בינתיים אנחנו מטפלים בעצמנו בחיסונים ובסגרים, במסכות ובריחוקים חברתיים. אבל אלה רק כפלסטר זמני על חוסר היכולת שלנו להחזיק בדרך הידידותית הקצרה. לכן אנחנו נגררים בדרך הארוכה והמייסרת, עושים סיבוב שלם עד שמתחילים לעכל שאנחנו בשיאו של הגל הרביעי ועדיין דורכים במקום! לטבע יש את כל הזמן שבעולם…

ולמה ישראל הייתה בראש ההר וכעת צונחת לבור עמוק? למה בזבזנו כספים ומאמצים לנסות כל כך הרבה מהלכים שמתגלים כעת כלא מועילים? כדי שנלמד לשאול את השאלות המהותיות שהטבע דורש מאיתנו. שנברר את הסיבה האמיתית למצב העגום שלנו. שנבין ראשונים שסטינו אל דרך ארוכה ומפותלת ועלינו לשוב אל הדרך הקצרה והידידותית.

ולמה אנחנו? כי בידינו השיטה לחיבור בין בני אדם בצורה ידידותית, השיטה לאיחוד בין עמים וארצות, לקירוב המין האנושי לאיזון עם חוקי הטבע. שיטת החיבור היא חכמת הקבלה, והיא בידינו, מחכה שניישם אותה ונהיה אור לגויים, חיסון לאנושות, נפלס את הדרך הקצרה לעולם כולו.

אהבת? שתפו

השאר תגובה

עוד בנושא