פעם שלישית חיסון

הבוקר קיבלתי מנת חיסון שלישית. עמדתי בתור ארוך מחוץ למתחם החיסונים וחיכיתי לפחות חצי שעה, אבל ברגע שהייתי בפנים הכול התנהל במהירות ונגמר תוך פחות מדקה. הורו לי לחכות עשר-עשרים דקות אחרי הזריקה כדי לוודא שאין לי תופעות לוואי, אבל יש להודות כי אני חסר סבלנות. הרגשתי בסדר גמור, קצת עייף ותשוש מהעמידה הממושכת, אז פרשתי למשרד להתכונן לשידורים היומיים.

בגל הקורונה הנוכחי שמשתולל היום בישראל אנחנו יכולים להאשים רק את עצמנו כעם וכחברה. אילו היינו מאוחדים יותר ולא מתעסקים בלהאשים זה את זה בפראות עקשנית, בלגלוג הדדי, בדקירות ארסיות, לא היינו מגיעים למצב הנוכחי.

מנקודת מבט רוחנית, הנגיף אינו בעיה רפואית אלא מבחן לאיחוד החברה, ואנחנו נכשלים בו גל אחרי גל. הכלל הרוחני הוא שפעולה משותפת מגנה על החברה ומבטיחה את שלומה, שכן האחדות האנושית הופכת אותנו שווים לכוח המאוחד שיוצר חיים – הטבע, הבורא, הכוח העליון. בחכמת הקבלה החוק הרוחני הזה נקרא "בתוך עמי אנוכי יושבת".

המורה שלי, הרב ברוך שלום אשלג (הרב"ש), לימד אותי במילים ובדוגמה אישית שעלינו לציית למה שהרופאים אומרים. אם היו אי-הסכמות, הוא היה פועל בפשטות לפי הוראת המשרדים הממשלתיים. זו הייתה מבחינתו משמעות הישיבה בתוך עמו. הרב"ש לא שקע במורכבות של התרופות שקיבל. הוא ידע שעליו לפעול לפי הוראות הרופאים המוסמכים מכיוון שזהו הדבר הנכון לעשותו במובן הרוחני.

גם אני כמוהו לא נכנס לשאלה האם החיסון עובד או לא, האם יש מאחוריו מניעים נסתרים או לא. כל שאני יודע הוא שממשלת ישראל המליצה לכל אזרח מעל גיל שישים להתחסן, ולכן כאשר זומנתי, התייצבתי בתור עם בני עמי, עם ישראל. עבורי זהו ביטוי לרצון שלי להתאחד עם עמי.

אילו הייתה בכולנו נכונות להתאחד מעל לדעות והוויכוחים, להתחיל להתחשב זה בזה, להביא בחשבון את כלל החברה ולא רק את האני הפרטי, אז לא היינו מידרדרים למגפה הזאת, והיינו נפטרים מהנגיף. הגל הזה, כמו הגלים הקודמים, הוא מבחן שאנחנו נכשלים בו פעם אחר פעם בכל תחומי החיים של החברה, וכל עוד נמשיך להיכשל, ימשיך הנגיף להתפשט, ואף חיסון או אמצעי אחר לא יעזרו למגר אותו.

אם לא נלמד להתאחד תבוא מכה נוספת, מרושעת ואגרסיבית יותר מהקורונה. אם לא נלמד מהמכה השנייה – המכה השלישית תנחת עלינו, גרועה מן השתיים הראשונות. רק כאשר נלמד שהתרופה היחידה שלנו היא אחדות, ונבחר להיות יחד על פני כל דבר אחר, ייפסקו הצרות שלנו. זה הכול.

אהבת? שתפו

השאר תגובה

עוד בנושא