פעם שלישית גלידה

"פתאום נגלה את נגיף הקורונה גם במאכלים; אני מגיע לסופר, קונה מוצרים ארוזים, עטופים, ששכבו בקירור, אבל בתוכם יש וירוס. מה אני אעשה? נו, חתיכת גבינה, נקניק, בשר, ירקות, פירות, מה אני אעשה איתם, תגידו לי?".

את הדברים האלה אמרתי ב-22 באוקטובר בשנה שעברה, והבוקר שוב נשמע שהתגלתה בסין מחוללת הנגיפים, גלידה "חולת קורונה". על פי ההערכות, הסיבה היא הדבקה המונית בקרב עובדי מפעל הגלידות בעיר טיינג'ין. רבים מעובדי החברה נדבקו והעבירו את הנגיף גם למאכל המוקצף.

הקורונה תמשיך לתעתע בנו ולשגע אותנו בשלל תופעות והופעות משתנות, עד שנרים ידיים ונראה שכל מערכות ההגנה שאנחנו מנסים להפעיל נגדה משאירות אותנו חשופים וחסרי הגנה, שדבר לא באמת עוזר. אבל יהיה זה רגע משמעותי, כי אז נבין שאנחנו לא הולכים בתלם, ונתחיל לשאול למה לא ולחפש מה כן.

בעיניים של מדען, העולם מורכב מתנועות של גלים, מתנודות סדירות המתקדמות ונושאות איתן אנרגיה ממקור כלשהו. האנרגיה מועברת מן המקור אל כל נקודה שבה הגל עובר ומחוללת שם תנודות. הגלים מתאפיינים במצב, צורה או מופע.

הקורונה לא שונה. גם היא סוג של גל. לכן אם מסתכלים על היקום כגלים, מובן שכל הניסיונות להסתתר מאחורי מסכות מפני הנגיף, להסתגר מאחורי קירות, או להתגונן באמצעות חיסונים, יעלו בתוהו. צריך להבין על איזה גל הקורונה עובדת ולעבוד מולו.

חכמת הקבלה מלמדת שאנחנו חיים בתוך שדה של כוחות, במערכת אינטגרלית הנקראת טבע או אלוהים, והכוח העליון במערכת הוא טוב ומיטיב, משדר גלים של השפעה ונתינה. גלים של אהבה. אנחנו, המין האנושי, החלק היחיד בממלכת הטבע שלא קולט את השדר שלו. אנחנו על תדר הפוך, עובדים עם גל מנוגד לחלוטין: משדרים תחרות, קולטים נפרדות. את הגל הזה מכנים המקובלים בשם אגו, או הרצון לקבל בכוונה על מנת לקבל לטובתי בלבד.

כל אחד מאיתנו הוא גם מַשְׁדר וגם מַקְלט, גם רצון שמשדר יחס לזולת, חיובי או שלילי, וגם רצון הקולט יחס מהסביבה. סך כל ההתקשרויות בין הגלים הללו, בין הרצונות שלנו, מעצבים לנו את הרגשת הקיום, את תפיסת המציאות. מאין ידעתי לפני כחצי שנה שבקרוב תתגלה הקורונה גם במזון? כי כשעולים על הגל הנכון, אין זמן, תנועה ומקום. הכול גלוי ומושג בהתאם לרצון ולהשתוות לגל.

וכאן מצוי המפתח לחיים בריאים וטובים, כמו גם להגנה מפני דברים רעים ומזיקים. ככל שנצליח לשדר זה לזה מסרים טובים, מחשבות וכוונות חיוביות, כך נהיה דומים לגל של הטבע, לתדר החיובי שבו פועל הכוח העליון, ונהיה מוכנים לקליטת דברים טובים.

היום אנחנו חושבים בטבעיות רק על עצמנו, בולעים את העולם לתוכנו. אולם ככל שנשתדל להתעלות מחוץ לגבולות האני שלנו, לצאת מעורנו, כך נתחיל לשנות את צורת הגלים שאנחנו פועלים עליהם. ככל שנתחיל להעריך את הקשר ההדדי בינינו, את החיבור הלבבי, את תכונת הנתינה והאהבה – תכונות הטבע – כך נוכל לקבל רק טוב. גם גלידה בגביע.

אהבת? שתפו

השאר תגובה

עוד בנושא