הראשונים בחוסן

זה לא סוד שמדינת ישראל נמצאת במקום הראשון במבצע החיסונים העולמי. מצידו האחד של המטבע זה מעורר הערכה בעולם, מצידו השני, כצפוי מעורר את השד האנטישמי.

התקשורת הבינלאומית כבר מטפטפת גינויים שישראל דואגת רק לעצמה ולא מחסנת את הפלסטינים, וזה טבעי מצידה. מה שלא נעשה לפלסטינים, לטוב ולרע, יגידו שאנחנו לא בסדר. נרצה לחסן אותם, יגידו שזו דרכנו לחסל אותם. לא ניתן להם חיסונים, יגידו גם שזו דרכנו לחסל אותם. כל עוד שונאים אותנו, תמיד יסובבו כל צעד ושעל מצידנו לכיוון של שנאה. לכן התגובה צפויה. היא רק מראה ששום דבר לא השתנה. הגענו למאה ה-21 והיא לא שונה מהמאה ה-11 או מהמאה ה-1 הראשונה לספירה. גם אז היינו שנואים ולא מוערכים באותה מידה, והשנאה הקבועה והלא רציונלית הזאת היא שצריכה להדאיג אותנו.

אומנם לא ברור בשביל מה נפנפנו במבצע החיסונים, הרי היה צפוי שהוא יפנה כלפינו חיצים של שנאה, אבל מה שנעשה נעשה, ומכאן והלאה עלינו להפיק מוסר השכל. ראשית אפשר לצפצף על מה שאומרים, הרי שום דבר שנגיד או נעשה לא יעזור. שנית, עלינו להבין שלעם ישראל יעזור רק מהלך אחד: להתנהג בהתאם למי שאנחנו, לתפקידנו ולייעודנו, כי חוסר התאמה למי שאנחנו מושך עלינו את כל השנאה.

אנחנו, האומה הישראלית, נוסדנו על בסיס אהבת הזולת, לפי חוקי החיבור ההדדי שגילה אברהם אבי האומה מתוך מחקר שלו את מהות הטבע העליון. הוא גילה שהטבע תכונתו נתינה, השפעה ואהבה, והיא המוטיב החסר בחברה האנושית. עלינו להוסיף את הכוח החיובי הזה על פני האגו השלילי שבוער בינינו, לפי הכלל "על כל פשעים תכסה אהבה". כך נשלים את התפתחותנו ונביא אותה לשיא גובהה. לא רק עבורנו אלא עבור כל האנושות, נמלא את ייעודנו להיות "אור לגויים".

אם נדאג להתקשר בינינו לפי אותם חוקים, הטבע לא יעורר את אומות העולם לדבר נגד ישראל. כשיש אהבה, אין מקום לשנאה. רק כך נצליח לשכך את הסערה, אחרת צודקים השונאים בכל משפט שהם אומרים.

אהבת? שתפו

השאר תגובה

עוד בנושא