האם אנחנו נפרדים מהקורונה לשלום?

עכשיו זה רשמי: יש חיסון לקורונה. אבל האם אנחנו יכולים להיפרד לשלום מהמגפה שליוותה אותנו כל כך יפה בשנה האחרונה? שאלה קשה, עוד לא פתחתי קלפים היום אז לא יודע להגיד מה צופן העתיד.

אבל ברצינות, אני חושב שאנחנו עוברים לשלב הבא בהתפתחות האנושית, אז ברור ששינוי כלשהו יהיה. האם השינוי יהיה לכיוון הקלה? קשה לקבוע, בדרך כלל מכות הטבע מתחילות מהקל לכבד. אם לדוגמה ביקשתם ברכות מהילד לבצע איזו מטלה והוא לא עשה, אז בטח בפעם הבאה תדברו אליו בטון תקיף יותר. אם גם זה לא יעזור, תצטרכו להקשיח עמדות ולהציג לו תנאים ומגבלות.

כך הטבע נוהג כלפינו. הקורונה היא לא וירוס מקרי. מאחוריו עומדת מערכת טבע שנכנסה לפעולה אחרי שהרסנו חלק גדול מכדור הארץ, והיא אומרת: עד כאן, מספיק ודי. פירקתם את הכדור, אין לו מים, אין לו אוויר, שאבתם את האדמה וזיבלתם את האוקיינוסים. גמרתם את כל התשתיות. תתחילו לבנות את העולם מחדש.

ובהתחלה מערכת הטבע דיברה איתנו די בעדינות, לא בתקיפות כמו במגפות אחרות בהיסטוריה. נתנה לנו זמן לעכל את הנדרש, לעשות את המטלה. אבל אם לא השלמנו אותה ב-2020 טבעי שתהיה יותר כבדה ומרובת הגבלות ותנאים בשנת 2021.

לא כתוב בכוכבים איך תיראה השנה הקרובה, גם לא בחיסונים, אלא זה תלוי בנו, בכמה שננסה להבין מה הטבע אומר. ומה הוא אומר? שהתעשייה שלנו לא מתאימה לעולם החדש, כי היא בנויה ברובה על דברים מיותרים והורסת את הסביבה. שהחינוך לא תואם את חוקי הטבע, כי חינכנו את עצמנו לתחרות, להפרדת כוחות ולכוחנות, כשהמטלה העיקרית היא להקים עולם אינטגרלי, להיכנס לחיי שותפות אנושית, אחד למען השני, למען הטבע כולו.

כרגע אנחנו חייבים לחשוב מאיפה ניקח כסף לכסות את הוצאות הקיום? מאיפה נקבל שכל לתפקד בצורה נכונה, לסגל חשיבה חדשה שלוקחת את כולם בחשבון, שמתחשבת בכל אחד ואחד? איך נבנה את החברה האנושית כשאין עבודה לרוב בני העולם? איזה חינוך ניתן לכולם? הרי מיליונים ואפילו מיליארדים ימצאו את עצמם ללא תעסוקה, ומה ניתן להם לעשות? איך ירוויחו? על זה צריכים לחשוב.

האנושות תצטרך לעשות שינוי, לחשב מחדש מה חשוב לה עכשיו, ומה לא. להיפטר מכל מה שלא צריך כמו ממטען עודף. להבין שנצטרך לסגור כשמונים אחוז מהחנויות והעסקים, ואנשים כמובן לא יסכימו עם המצב אם לא יבינו לאן זה מוביל ומה התכלית. הם יצאו לרחובות לעשות מהומות, ומי יטפל בהם? מי יסביר להם? מי יצייר להם עתיד שייתן תקווה?

אני רוצה להגיד כך: הווירוס בא לארגן, לסדר את הקיום האנושי מחדש. כל עוד אנחנו לא עומדים על הנקודה הזאת, הטבע לא יירגע. נראה שהאנושות מתחילה להכיר בזה פה ושם, לקלוט מה באמת מתרחש. אם לא כלי התקשורת שלנו – שהייתי תולה אותם אחד אחד על עץ, רק שאין מספיק עצים בעולם – האנושות הייתה כבר מזמן מעכלת את זה.

אהבת? שתפו

השאר תגובה

עוד בנושא