לימודי קבלה

בטבע שלנו טמונה הדרישה להבין למה אנחנו חיים. בחלקנו היא להבה קטנה ובאחרים היא בוערת כמדורה.

למעשה, בכל האנשים היא קיימת ולכולנו זכור הרגע בילדות שבו הבנו שיש מוות ואת הזעזוע הגדול שעשתה בנו

המחשבה שהעולם יכול להתקיים בלעדינו. שיום אחד נאבד את יקירנו ושלנו עצמנו יהיה סוף. ככל שגדלנו, השאלות האלו קיבלו צורות אחרות – איך להנות, להיות מאושרים ולמצוא את התשובות הייחודיות שלנו למימוש עצמי. חלקנו מצאו תשובות מספקות – אם מבחינת תענוגות העולם הזה כגון משפחה,הצלחה, קריירה וכדומה וחלקנו עדיין מחפש.

מי יכול ללמוד קבלה?

למה יש בנו חוסר שקט?

בתקופתינו, כבר קשה מאוד להסתפק בתשובות המקובלות, בדרכי החיים הרגילות. הן כבר לא ממלאות את האדם ולא מהוות סיפוק ראוי לחיסרון. עולמנו כעת מאופיין בחוסר יציבות והדרכים הנושנות שבהם היה האדם מתקיים וחי לא מצליחות למלא אותו באושר או אפילו לסדר אותו בחייו. מסביבנו יותר ויותר מערכות חיים מתפוררות – מהתא המשפחתי ועד אומות העולם. אם נודה על האמת, אפילו בתוך האדם עצמו אין רוגע או שקט.

האי ודאות וחוסר השקט במיקרו ובמקרו חד הם. שניהם מבטאים את התפתחות האנושות. האבולוציה האנושית

הביאה אותנו למצב שבו השאלה הנצחית עולה מעל לכל ותישאל בידי כל אדם – מה הטעם בחיי? למה אנחנו חיים, איך אפשר לחיות טוב, איך מסתדרים עם אנשים ואיך מגיעים לאושר?

ניסינו הכל ואנחנו פשוט לא מצליחים, באף אחד מהתחומים. אם  השאלה בוערת בכם והתשובות המקובלות לא נותנות לכם מענה או רוגע-חכמת הקבלה מתאימה לכם. למעשה, היא קוראת לכם לבוא ללמוד לחקור ולגלות בעצמכם.

 

חוכמת הקבלה היא פנימיות התורה, היא הפירוש הרוחני של התורה. היא מתארת לאדם כיצד הוא יכול לצאת למסע רוחני שבו הוא תתגלה בפניו משמעות החיים בכדי שיוכל לממש אותה עוד בחייו. אין מדובר בדת במובן של הלכות ומנהגים אלא למידה של הכוחות והחוקיות של העולם והכוח העליון. הלימודים עצמם נעשים בקבוצות שבהם לומדים עם אנשים שבתוכם התעוררה 'נקודה שבלב'. נקודה בוערת כמו שלכם וביחד מתעמקים בכתבים לשיטתו של בעל הסולם והרב"ש.

 

בעל הסולם – הרב יהודה ליב הלוי אשלג – נקרא כך על שם פירוש הסולם שכתב לספר הזוהר. הוא המקובל הראשון שכתב שיטה המיועדת לכל אדם בעם ישראל ללמוד את החוכמה וליישמה- להגיע להשגה רוחנית. בנו, הרב ברוך שלום הלוי אשל"ג- הרב"ש- המשיך את עבודתו ואף הרחיב אותה. שני המקובלים הגדולים של המאה ה-20 הבינו שקרבה השעה שבה עם ישראל וכל האנושות יגיעו לנקודה שבה האבולוציה הפיזית תגיע לסוף התפתחותה והאבולוציה הרוחנית תדרש להתחיל. הם הקדישו את כל חייהם להנגשת חוכמת הקבלה לאדם. 

 

חוכמת הקבלה היא השיטה שייעדו לנו אבותינו לזמנים אלו. זו שיטה שהכוחות העליונים העניקו לנו כדי שנוכל להבין את מטרתנו בחיים ולממש אותה. מטרתם שנעבור את ההתפתחות הרוחנית ההכרחית לא ע"י מכבש האבולוציה הכואב, אלא עי השתתפות פעילה שלנו, בקלות ובשמחה.

מה שלא ידעת על לימודי קבלה

תתבוננו על החיים שלנו. מה שקורה במדינה, בין האנשים, מה שקורה בעולם. הכאוס והחולי. האגו האנושי יוצא מכלל שליטה, כדור הארץ קרוב להרס כללי ובתוכינו ריקנות גדולה. הכל הם סימנים מהטבע להתקדם. להקשיב לזעקה שבלב. להכיר באמת את עצמנו, את העולם שסביבנו ולהתפתח בהתאם. ללמוד את חוכמת הקבלה משמעה להבין את העולם, להבין את עצמנו, את הכוחות שמפעילים אותנו ולראות את הכל שקוף וברור. לא עוד חוסר משמעות או כאוס אלא שאילת שאלות בלתי פוסקת והשגת תשובות מספקות. חיבור לידע החיים העמוק. ההבנה נותנת לנו יכולת להיות שגרירים של חיבור במעגלי החיים שלנו ולהיות בעצמנו חלק מהפתרון.

האנטישמיות מעלה שוב את ראשה המכוער וזוהי האינדיקציה ברורה ביותר שעל עם ישראל להתעורר

בהקדם, להבין את מהות קיומו ולממש את תפקידו. חוכמת הקבלה מלמדת שאנחנו רצון להנות אבל זה מלווה באגו. האגו דחף אותנו עד היום ועזר לנו להתפתח. לכאורה סידר את החיים שלנו מבחינה גשמית, אבל בימינו הוא יוצא מכלל שליטה מכיוון שהנטיה להנאה היא על חשבון ניצול אחרים ולטובתו האישית בלבד. כעת הרצון להרע גובר בכולנו ומהווה סכנה לחיים עצמם. חוכמת הקבלה מלמדת אותנו שכעת עלינו להשלים את התפתחות הכוח השלילי – האגו, בכוח חיובי- כל החיבור ובכך לאזן את הטבע האנושי ולאפשר לנו לחיות באושר. 

חוכמת הקבלה היא שיטה המלמדת בעצם כיצד לרתום, מתוך מעמקי הטבע את כוח החיבור החיובי. כוח אשר ממתין לנו לזמן ולממש. ללמוד קבלה זה ללמוד לחיות לפי חוקי הטבע העליונים – ללמוד לאהוב ובכך לגעת בנצח. מעל לאגו, מעל לקיום החיים הרגילים, קיימת נשמה. הנשמה היא נצחית ומורכבת מלבבות כל בני האדם. האנשים אשר בליבם 'נקודה שבלב' בוערת נקראים אל הדגל לעזור לעצמם, לכל עם ישראל ולאנושות כולה לגלות את הטוב. אבותינו, ממקובל למקובל בשרשרת ארוכה העבירו את החוכמה בחשאיות עד שהגיע השעה להוציא את כולנו לאור.

בואו לגלות.

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Related Posts

ביום שהערפל יתפוגג

קורונה יש הרבה מן התפיסה הרוחנית האחת שעליה מדברת חכמת הקבלה: הוא גלובלי ופוגע בכולם, מתפשט ברחבי העולם עד אחרון האדם, חוצה גבולות, ולמרות הפן