רב הנסתר על הגלוי: על נזקי הקורונה לטווח ארוך

בכל הנוגע לנזקי הקורונה לטווח הארוך, רב הנסתר על הגלוי. מה שברור הוא שהנגיף הזה לא יודע לעזוב יפה את הגוף, אלא כמו סופת טורנדו, הוא משאיר אחריו הרס רב. האם הנזקים הללו הפיכים? כמה זמן הם יימשכו? עוד מוקדם לענות.

ממחקר של מכון הריאות במרכז הרפואי "שערי צדק" עולה כי לפחות 50% מחולי הקורונה ממשיכים לסבול מתסמינים במשך שבועות עד חודשים מההחלמה, ללא קשר לחומרת המחלה. מעבר לנזק הריאתי והקשיים הנשימתיים הצפויים, מדי יום מתגלים עוד ועוד תסמינים פיזיים, נוירולוגים וכן השלכות נפשיות ופסיכיאטריות. בין מחלימי הקורונה ניתן למצוא תופעות לוואי מתמשכות של חולשה, עייפות כרונית, אובדן זיכרון, פגיעה ביכולת הדיבור, עצבנות, הזיות ועוד. רבים מהם אינם מצליחים לחזור לתפקוד יומיומי תקין.

מדעני מוח ורופאים מומחים מתריעים מפני נזק מוחי, זאת לאחר הצטברות של עדויות רבות לסיבוכים נוירולוגים חמורים. ד"ר אדריאן אוון, מדען מוח קנדי, מסביר: "בתוך שנה יהיו עשרה מיליון אנשים שהחלימו מקורונה, ואותם אנשים עלולים לסבול מפגיעות קוגניטיביות, דבר שעלול להשפיע על יכולתם לעבוד ולתפקד באופן תקין".

לצערי, ידיעות אלה אינן מפתיעות אותי. מזה חודשים אני צופה קדימה בחשש ומתריע כי אם לא נשכיל להבין את סיבת הקורונה, היא תוסיף ותתפשט בממדים גדולים וגרועים יותר ויותר. הקורונה תגרום לאיבוד של חוש הטעם, הראייה והשמיעה עד שנרגיש שאיננו מסוגלים לבצע פעולות מוחיות פשוטות. בני האדם יהיו פחות חכמים, פחות ערמומיים, ויותר פשוטים ופרימיטיביים.

הרי לשם מה ניתנו לנו השכל והרגש מלכתחילה? קיבלנו את כל התנאים כדי לחקור וללמוד את מטרת הטבע האינטגרלי – להגיע לחיבור השלם של כל חלקיו. מאיתנו, היצורים הנבונים ביותר, נדרש להיות שותפים מדעת בתהליך, להבין שכל האנושות היא חלק ממערכת מקושרת אחת, להתחבר בינינו ולבנות רשת של קשרים מלב ללב.

במידה ואיננו מסכימים לבצע את חלקנו, להיות בערבות הדדית ולהתקדם לעבר החיבור הנכון בינינו, אנחנו לא זקוקים לשכל ורגש מפותחים. הקורונה תוריד את האנושות מבחינת היכולות שלה, השכליות והרגשיות, עד כדי כך שנתנהג כמו חיות. כל מה שנהיה מסוגלים לשאוף אליו יהיה אוכל, שתייה, שינה. אולי לעשות ילדים. אבל חוץ מאוכל וקיום פרימיטיבי, לא בטוח שתהיה לנו נטייה למשהו נוסף.

לעומת זאת, אם נבין שלא מדובר במגפה מקרית וחולפת ונסכים לעשות מאמץ להתקרב זה לזה, להביע אחריות ולהתייחס בדאגה לזולת, היחס הטוב בינינו יהפוך את התהליך שאנחנו נמצאים בו משלילי לחיובי, התופעות הרעות יתבטלו ונרגיש שהעולם נהיה טוב יותר. זה הזמן שלנו להיות בני אדם.

ערבות הדדית מתחילה בשיתוף :)

רוצה ליהנות מהחיים בצורה האידיאלית?
הקורס הדיגיטלי החינמי "סוד הטבע העליון" פורט את השיטה המדעית הייחודית של חכמת הקבלה.

רוצים לקבל את "המגזין" שלנו עם תוכן איכותי ישירות אליכם מדי שבוע? השאירו פרטים:

אייטמים נבחרים